Katalog produktĂłw

Okleiniarka Krawędzi T-EB 701 TURANLAR

Producent:

24
miesiące gwarancji
Czas realizacji ustalany indywidualnie
Okleiniarka linii profesjonalnej charakteryzująca się prędkością 25 m/min, frezowaniem wstępnym przy zastosowaniu dwóch frezów diamentowych o średnicy 120mm oraz 4 agregatom frezowania obwiedniego.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

 Okleiniarka linii profesjonalnej charakteryzująca się prędkością 25 m/min, frezowaniem wstępnym przy zastosowaniu dwóch frezów diamentowych o średnicy 120mm oraz 4 agregatom frezowania obwiedniego.

Maszyna sterowana jest za pomocą dedykowanego orprogramowania w języku polskim oraz komputera osobistego klasy PC. 

Okleiniarka potrafi pracować w 3 różnych prędkościach 15-20-25 m/min w zależności od zapotrzebowania i używanego programu. Dodatkowo system potrafi przechowywać do 40 unikatowych programów dopasowanych do konkretnej produkcji. 

 Dodatkową opcją tego modelu okleiniarki jest zastosowanie nastawów NC, gdzie agregaty ustawiane są z poziomu pulpitu, wystarczy wpisać grubość obrzeza a okleiniarka sama ustawi wszystkie agregaty na wyznaczone pozycje z wyjątkową precyzją niemożliwą do osiągnięcia ręcznie i w tak krótkim czasie.

AGREGATY

 • Komputer PC
  Maszyna sterowana jest poprzez własny komputer PC z dedykowanym oprogramowaniem.
 • Automatyczny przenośnik elementów
  Zbudowany na bazie precyzyjnego transportera łańcuchowego pokrytego płytkami wykonanymi z tworzywa sztucznego.
 • Spryskiwacz płynu ANTYADHEZYJNEGO
  Sterowany pneumatycznie system spryskiwania dolnej i górnej płaszczyzny elementu płynem antyadhezyjnym. Działanie ma na celu zabezpieczenie elementu przed przywieraniem kleju do płaszczyzn elementu i ułatwia jego późniejsze czyszczenie.
 • Zespół wstępnego frezowania
  Zestaw dwóch frezów przeciwbieżnych stosowanych w celu wyrównania krawędzi płyty przed nałożeniem kleju i przyklejeniem obrzeża. Wrzeciona napędzane są przez dwa niezależne wysokoobrotowe silniki, z zamontowanymi frezami nasadzanymi. moc wrzecion - 2 x 1,5 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Zespół nanoszenia kleju
  Zespół złożony z wałka klejowego, zbiornika na klej i pneumatycznego systemu podawania obrzeża. Agregat klejący zapewnia precyzyjne nałożenie kleju topliwego, ilość nanoszonego kleju jest regulowana ręcznie. Wałek klejowy jest napędzany, prędkość obrotowa jest zsynchronizowana z prędkością posuwu. Zbiornik klejowy wykonany jest z specjalnego stopu aluminium, co zapewnia dużą żywotność i szybkie rozgrzewanie kleju. Prawidłowo naniesiona spoina klejowa jest nie tylko prawie niewidoczna, ale także odporna na czynniki zewnętrzne.
 • Strefa docisku obrzeża
  Składa się z trzech rolek, które poprzez układ siłowników pneumatycznych dociskają przyklejane obrzeże do elementu. Pierwsza rolka jest napędzana, prędkość obrotowa jest zsynchronizowana z prędkością posuwu. Położenie zespołu, w zależności od grubości obrzeża, obrazowane jest przez wskaźnik zegarowy.
 • Gilotyna
  Napędzana przez siłownik pneumatyczny, odcina obrzeże podawane z rolki. Długość odcinka odpowiada długości elementu, plus niewielki naddatek na obróbkę dalszymi agregatami.
 • Zespół obcinający - PIŁKA
  Naddatek z długości jest odcinany przez dwa frezy piłkowe, które zamocowane są na wysokoobrotowych wrzecionach frezerskich. Frezy są ustawione pod kątem w stosunku do krawędzi elementu, co pozwala na bardzo precyzyjne odcięcie, bez uszkodzeń elementu. moc wrzecion - 2 x 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Zespół frezujący DÓŁ-GÓRA
  Naddatek z szerokości jest sfrezowywany przez dwa niezależne wysokoobrotowe wrzeciona; górne i dolne, z zamontowanymi frezami nasadzanymi. Pozycja wrzecion może być regulowana i wskazywana jest na numerycznych czytnikach "SICO". moc wrzecion - 2x 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Zespół frezów OBWIEDNIOWYCH DOLNYCH
  Zespół dwóch wrzecion frezerskich, obrabiających naddatek obrzeża z szerokości na dolnej płaszczyźnie i dolnych narożnikach elementu. Dwa wysokoobrotowe wrzeciona są niezależne, ich pozycja może być regulowana i jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO". moc wrzecion - 2x 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Zespół frezów OBWIEDNIOWYCH GÓRNYCH
  Zespół dwóch wrzecion frezerskich, obrabiających naddatek obrzeża z szerokości na górnej płaszczyźnie i górnych narożnikach elementu. Dwa wysokoobrotowe wrzeciona są niezależne, ich pozycja może być regulowana i jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO". moc wrzecion - 2x 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Cyklina profilowa
  Zespół złożony z dwóch cyklin; górnej i dolnej, służących do wygładzania krawędzi obrzeża po frezowaniu. Profil cykliny jest taki sam jak profil narzędzia frezującego krawędź obrzeża. Cykliny posiadają możliwość regulowania położenia, ich pozycja jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO".
 • Cyklina prosta
  Zespół złożony z dwóch cyklin; górnej i dolnej, służących do ścinania naddatku obrzeży papierowych - FINISH i doczyszczania płaszczyzn łączących się z obrzeżem. Cykliny mają kształt skośnego noża i są zamocowane równolegle do płaszczyzny g elementu.
 • Spryskiwacz płynu ANTYADHEZYJNEGO
  Sterowany pneumatycznie system spryskiwania dolnej i górnej płaszczyzny elementu płynem antyadhezyjnym. Działanie ma na celu zabezpieczenie elementu przed przywieraniem kleju do płaszczyzn elementu i ułatwia jego późniejsze czyszczenie.
 • Szczotki polerskie DÓŁ-GÓRA
  W skład zespołu polerującego wchodzą dwa dyski, wykonane z miękkiego materiału. Napędzane są dwoma niezależnymi silnikami, polerują krawędź obrzeża w celu uzyskania pierwotnego koloru i struktury po frezowaniu i obróbce cyklinami. moc wrzecion - 2 x 0,18 kW prędkość obrotowa - 1400 obr/min
 • Dmuchawa grzejna
  Po zakończonym procesie frezowania i cyklinowania, krawędź obrzeża staje się matowa. W celu nadania im odpowiedniego wyglądu używana jest dmuchawa gorącego powietrza.
 • Zespół frezowania WPUSTU-ROWKA - DÓŁ
  Agregat frezujący wpust - rowek na dolnej płaszczyźnie obrabianego elementu.

MOCNE STRONY

 • zastosowanie komputera klasy PC i dedykowanego oprogramowania
 • do 40 różnych programów
 • 3 stopnie prędkości 15-20-25 m/min
 • automatyczne dostosowanie wysokości w zależności od grubości panelu
 • oscylacja agregatu polerującego
 • w pełni regulowana piła rowkująca
 • łatwość korzystania z panelu sterującego dzięki jego ruchomej konstrukcji
 • zastosowanie płynu antadhezyjnego by zapobiec osadzaniu się kleju na powierzchniach

SCHEMAT

 

Oddzwoniamy do Ciebie w dni robocze w godzinach pracy naszego biura

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem na Polskę

Czat z konsultantem