Katalog produktĂłw

Okleiniarka krawędzi T-EB 901 TURANLAR

Producent:

12
miesięcy gwarancji
Czas realizacji ustalany indywidualnie

Ze względu na bardzo dobre przygotowanie merytoryczne oraz duże doświadczenie w branży wykonujemy bardzo często kompleksowe projekty technologiczne łącznie z wyposażeniem, uruchomieniem i szkoleniem załogi.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Okleiniarka krawędzi o dużej wydajności oklejania jednostronnego krawędzi z systemem podawania kleju poliuretanowego (PUR), dolnym przenośnikiem oraz górną taśmą dociskową wraz z automatyczną regulacją wartości docisku. Maszyna do oklejania krawędzi lekkich płyt oraz paneli o budowie plastra miodu, okleiną/folią o grubości 0,4 - 3 mm.

Możliwość 3 stopniowej prędkości pracy 15 - 20 - 25 m/min. Okleiniarka T-EB 901 jest łatwą w konserwacji, wysoko wydajną oraz żywotną maszyną, wspomaganą przez frezy DIA, 9 oddzielnych systemów odciągów powietrznych. Komputer przemysłowy z zainstalowanym systemem Windows, zapewnia nieograniczoną możliwość programowania urządzenia.

 

DANE TECHNICZNE

Napięcie

400 V - 50 Hz

Prąd nominalny

70 A

Grubość okleiny/filmu

0,4 - 3 mm

Grubość płyty (z frezowaniem wstępnym)

10 - 50 mm

Grubość płyty (bez frezowania wstępnego)

10 - 60 mm

Prędkość posuwu

15 - 20 -25 m/min

Całkowita moc elektryczna

31 kW

Całkowite ciśnienie powietrza

7 bar

Całkowite zużycie powietrza

800 l/min

Frezowanie profilujące

2 x 1,5 kW / 12000 obr./min

Frezowanie przednie

2 x 3 kW / 9000 obr./min

Frezowanie tylne

4 x 0,37 kW / 12000 obr./min

Frezowanie górne i dolne

2 x 0,37 kW / 12000 obr./min

Cyklinowanie

4 x 0,37 kW / 12000 obr./min

Silnik polerowania

2 x 0,25 kW / 2800 obr./min

Wysokość robocza

910 mm

Średnica wyjść odciągowych

150 mm

Wymiary zapakowanej maszyny / Waga

1150 x 10700 x 1900 mm / 6900 kg

AGREGATY

 • Automatyczny przenośnik elementów
  Zbudowany na bazie precyzyjnego transportera łańcuchowego pokrytego płytkami wykonanymi z tworzywa sztucznego.
 • Komputer PC
  Maszyna sterowana jest poprzez własny komputer PC z dedykowanym oprogramowaniem.
 • Zespół wstępnego frezowania
  Zestaw dwóch frezów przeciwbieżnych stosowanych w celu wyrównania krawędzi płyty przed nałożeniem kleju i przyklejeniem obrzeża. Wrzeciona napędzane są przez dwa niezależne wysokoobrotowe silniki, z zamontowanymi frezami nasadzanymi. moc wrzecion - 2 x 1,5 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Strefa docisku obrzeża
  Składa się z trzech rolek, które poprzez układ siłowników pneumatycznych dociskają przyklejane obrzeże do elementu. Pierwsza rolka jest napędzana, prędkość obrotowa jest zsynchronizowana z prędkością posuwu. Położenie zespołu, w zależności od grubości obrzeża, obrazowane jest przez wskaźnik zegarowy.
 • Zespół obcinający - PIŁKA
  Naddatek z długości jest odcinany przez dwa frezy piłkowe, które zamocowane są na wysokoobrotowych wrzecionach frezerskich. Frezy są ustawione pod kątem w stosunku do krawędzi elementu, co pozwala na bardzo precyzyjne odcięcie, bez uszkodzeń elementu. moc wrzecion - 2 x 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Spryskiwacz płynu ANTYADHEZYJNEGO
  Sterowany pneumatycznie system spryskiwania dolnej i górnej płaszczyzny elementu płynem antyadhezyjnym. Działanie ma na celu zabezpieczenie elementu przed przywieraniem kleju do płaszczyzn elementu i ułatwia jego późniejsze czyszczenie.
 • Zespół nanoszenia kleju
  Zespół złożony z wałka klejowego, zbiornika na klej i pneumatycznego systemu podawania obrzeża. Agregat klejący zapewnia precyzyjne nałożenie kleju topliwego, ilość nanoszonego kleju jest regulowana ręcznie. Wałek klejowy jest napędzany, prędkość obrotowa jest zsynchronizowana z prędkością posuwu. Zbiornik klejowy wykonany jest z specjalnego stopu aluminium, co zapewnia dużą żywotność i szybkie rozgrzewanie kleju. Prawidłowo naniesiona spoina klejowa jest nie tylko prawie niewidoczna, ale także odporna na czynniki zewnętrzne.
 • Gilotyna
  Napędzana przez siłownik pneumatyczny, odcina obrzeże podawane z rolki. Długość odcinka odpowiada długości elementu, plus niewielki naddatek na obróbkę dalszymi agregatami.
 • Zespół frezujący DÓŁ-GÓRA
  Naddatek z szerokości jest sfrezowywany przez dwa niezależne wysokoobrotowe wrzeciona; górne i dolne, z zamontowanymi frezami nasadzanymi. Pozycja wrzecion może być regulowana i wskazywana jest na numerycznych czytnikach "SICO". moc wrzecion - 2x 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Zespół frezów OBWIEDNIOWYCH GÓRNYCH
  Zespół dwóch wrzecion frezerskich, obrabiających naddatek obrzeża z szerokości na górnej płaszczyźnie i górnych narożnikach elementu. Dwa wysokoobrotowe wrzeciona są niezależne, ich pozycja może być regulowana i jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO". moc wrzecion - 2x 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Zespół frezów OBWIEDNIOWYCH DOLNYCH
  Zespół dwóch wrzecion frezerskich, obrabiających naddatek obrzeża z szerokości na dolnej płaszczyźnie i dolnych narożnikach elementu. Dwa wysokoobrotowe wrzeciona są niezależne, ich pozycja może być regulowana i jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO". moc wrzecion - 2x 0,37 kW prędkość obr. - 12000 obr/min
 • Cyklina profilowa
  Zespół złożony z dwóch cyklin; górnej i dolnej, służących do wygładzania krawędzi obrzeża po frezowaniu. Profil cykliny jest taki sam jak profil narzędzia frezującego krawędź obrzeża. Cykliny posiadają możliwość regulowania położenia, ich pozycja jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO".
 • Szczotki polerskie DÓŁ-GÓRA
  W skład zespołu polerującego wchodzą dwa dyski, wykonane z miękkiego materiału. Napędzane są dwoma niezależnymi silnikami, polerują krawędź obrzeża w celu uzyskania pierwotnego koloru i struktury po frezowaniu i obróbce cyklinami. moc wrzecion - 2 x 0,18 kW prędkość obrotowa - 1400 obr/min
 • Dmuchawa grzejna
  Po zakończonym procesie frezowania i cyklinowania, krawędź obrzeża staje się matowa. W celu nadania im odpowiedniego wyglądu używana jest dmuchawa gorącego powietrza.

ZOBACZ PREZENTACJĘ PRODUKTU

MOCNE STRONY

 • Automatyczny system przełączania i podawania okleiny/folii,
 • Półautomatyczny przesuwny wspornik boczny,
 • Automatyczny podajnik kleju PUR,
 • Urządzenie obcinające początek i koniec wypełnienia,
 • System oscylowania zespołów polerskich,
 • Podczerwona lampa podgrzewania wstępnego,
 • Spryskiwacz płynu polerowania,
 • W pełni automatyczny system docisku górnego.

Oddzwoniamy do Ciebie w dni robocze w godzinach pracy naszego biura

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem na Polskę

Czat z konsultantem