Katalog produktów

Okleiniarka krawędzi AYZABAND 7 AYZA MIZRAK

Producent:

12
miesięcy gwarancji
Czas realizacji ustalany indywidualnie
Okleiniarki AYZA MIZRAK łączą doskonałe wrażenia użytkownika z okleinowaniem o wysokiej i precyzyjnej jakości. Nasze serie AYZABAND to (seria ekonomiczna) pionierskie i cenione maszyny, które zwracają uwagę konkurencyjną ceną, innowacyjną, prostą konstrukcją z wysoką jakością wykonania oraz wykorzystaniem komponentów maszynowych znanych na całym świecie producentów. Niezawodny partner dla małych i średnich przedsiębiorstw.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Okleiniarka dla paneli drewnopochodnych o grubości do 8 do 45 mm. Maszyna wykonuje okleinowanie krawędzi za pomocą taśmy PVC o grubości od 0,4 mm do 3 mm.


Maszyna przeznaczona jest do obróbki krawędzi płyty o prostokątnym i kwadratowym przekroju, wykonanych z takich materiałów, jak wielowarstwowa płyta MDF, płyta wiórowa, sklejka, deska. Elementy wykonane z innych materiałów nie mogą być obrabiane na maszynie (tworzywa sztuczne, marmur, materiały metalowe, itp.). Wysokiej precyzji okleinowanie oraz zgodność z normami bezpieczeństwa są uzupełniającymi elementami funkcjonalności maszyny. Maszyny są numerowane zgodnie z ilością zastosowanych agregatów roboczych.


AYZABAND 7 to najszybsza okleiniarka z segmentu maszyn klasy ekonomicznej AYZA MIZRAK !

DANE TECHNICZNE

Zasilanie elektryczne

380/400 V - 50/60 Hz

Prąd nominalny

50 A

Grubość okleiny

0,4 - 3 mm

Grubość płyty

8 - 45 mm

Moc silnika przenośnika

1,5 kW

Prędkość robocza (2-prędkości)

12 m/min / 15 m/min

Całkowita moc

15 kW

Ciśnienie sprężonego powietrza

6 Bar

Pojemność zbiornika kleju

4 l

Czas nagrzewania kleju

15 - 18 min

Moc silników frezów wstępnych

2 x 2,2 kW / 12.000 obr./min

Moc silników frezów obwiedniowych

2 x 0,45 kW / 10.500 obr./min

Moc siników frezów

2 x 0,45 kW / 15.000 obr./min

Moc silników pił obcinających

2 x 0,45 kW / 10.500 obr./min

Moc silników frezów nacinania rowka

2 x 2,2 kW / 12.000 obr./min

Wysokość stołu roboczego

900 mm

Wymiary maszyny

5.850 x 800 x 1.600 mm

Waga maszyny

1.850 kg

AGREGATY

 • Automatyczny przenośnik elementów
  Zbudowany na bazie precyzyjnego transportera łańcuchowego pokrytego płytkami wykonanymi z tworzywa sztucznego.
 • Zespół frezujący DÓŁ-GÓRA
  Naddatek z szerokości jest sfrezowywany przez dwa niezależne wysokoobrotowe wrzeciona; górne i dolne, z zamontowanymi frezami nasadzanymi. Pozycja wrzecion może być regulowana i wskazywana jest na numerycznych czytnikach "SICO".
 • Cyklina profilowa
  Zespół złożony z dwóch cyklin; górnej i dolnej, służących do wygładzania krawędzi obrzeża po frezowaniu. Profil cykliny jest taki sam jak profil narzędzia frezującego krawędź obrzeża. Cykliny posiadają możliwość regulowania położenia, ich pozycja jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO".
 • Zespół wstępnego frezowania
  Zestaw dwóch frezów przeciwbieżnych stosowanych w celu wyrównania krawędzi płyty przed nałożeniem kleju i przyklejeniem obrzeża. Wrzeciona napędzane są przez dwa niezależne wysokoobrotowe silniki, z zamontowanymi frezami nasadzanymi.
 • Szczotki polerskie DÓŁ-GÓRA
  W skład zespołu polerującego wchodzą dwa dyski, wykonane z miękkiego materiału. Napędzane są dwoma niezależnymi silnikami, polerują krawędź obrzeża w celu uzyskania pierwotnego koloru i struktury po frezowaniu i obróbce cyklinami.
 • Strefa docisku obrzeża
  Składa się z trzech rolek, które poprzez układ siłowników pneumatycznych dociskają przyklejane obrzeże do elementu. Pierwsza rolka jest napędzana, prędkość obrotowa jest zsynchronizowana z prędkością posuwu. Położenie zespołu, w zależności od grubości obrzeża, obrazowane jest przez wskaźnik zegarowy.
 • Zespół obcinający - PIŁKA
  Naddatek z długości jest odcinany przez dwa frezy piłkowe, które zamocowane są na wysokoobrotowych wrzecionach frezerskich. Frezy są ustawione pod kątem w stosunku do krawędzi elementu, co pozwala na bardzo precyzyjne odcięcie, bez uszkodzeń elementu.
 • Zespół frezów OBWIEDNIOWYCH GÓRNYCH
  Zespół dwóch wrzecion frezerskich, obrabiających naddatek obrzeża z szerokości na górnej płaszczyźnie i górnych narożnikach elementu. Dwa wysokoobrotowe wrzeciona są niezależne, ich pozycja może być regulowana i jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO".
 • Zespół frezów OBWIEDNIOWYCH DOLNYCH
  Zespół dwóch wrzecion frezerskich, obrabiających naddatek obrzeża z szerokości na dolnej płaszczyźnie i dolnych narożnikach elementu. Dwa wysokoobrotowe wrzeciona są niezależne, ich pozycja może być regulowana i jest wskazywana na numerycznych czytnikach "SICO".
 • Zespół frezowania WPUSTU-ROWKA - GÓRA
  Agregat frezujący wpust - rowek na górnej płaszczyźnie obrabianego elementu.
 • Zespół frezowania WPUSTU-ROWKA - DÓŁ
  Agregat frezujący wpust - rowek na dolnej płaszczyźnie obrabianego elementu.
 • Sterownik PLC
  Elektroniczny sterownik z dotykowym ekranem, dzięki któremu operator kontroluje pracę wszystkich elementów składowych obrabiarki.
 • Spryskiwacz płynu ANTYADHEZYJNEGO
  Sterowany pneumatycznie system spryskiwania dolnej i górnej płaszczyzny elementu płynem antyadhezyjnym. Działanie ma na celu zabezpieczenie elementu przed przywieraniem kleju do płaszczyzn elementu i ułatwia jego późniejsze czyszczenie.

ZOBACZ PREZENTACJĘ PRODUKTU

Oddzwoniamy do Ciebie w dni robocze w godzinach pracy naszego biura

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem na Polskę

Czat z konsultantem